Niektóre wyciągi roślinne mogą Cię młody i żyje

, niektóre wyciągi roślinne mogą Cię młody i żyje


Nowe badania opublikowane w czasopiśmie Oncotarget przez naukowców z Concordia i firmy biotechnologicznej opartych na Quebec Idunn technologii może odkryli ważny czynnik: ekstrakty roślinne zawierające sześć najlepszych grup cząsteczek anty-aging, nigdy nie widział.

Badania, zespół badawczy czesane przez technologie Idunn obszerną bibliotekę biologicznych, prowadzenia więcej niż 10 000 badań do ekranu do ekstraktów roślinnych, zwiększające żywotność chronologicznym drożdży.

Dlaczego drożdże? Cellularly mówiąc, starzenia postępuje podobnie w drożdży i ludzi. To jest najlepszy model cellular zrozumieć, jak odbywa się proces starzenia.

"W sumie okazało się sześć nowych grup cząsteczek, które spowalniania chronologicznym starzenie się drożdże," mówi Vladimir Titorenko, główny autor badania, profesor w Wydział Biologii w Concordia. Przeprowadził on badania z grupą Concordia studentów i Éric Simard, założyciel technologii Idunn, który nosi imię bogini odmłodzenie w mitologii nordyckiej.

Ma to istotne znaczenie nie tylko dla spowolnienia procesu starzenia, ale również zapobiega niektórych chorób związanych z procesem starzenia się, w tym raka.

"Zamiast skupić się na leczenia poszczególnych chorób, interwencje na molekularne procesy starzenia można jednocześnie opóźnienia wystąpienia i progresji większości zaburzeń związanych z wiekiem. Tego rodzaju interwencji jest przewidywane mają dużo większy wpływ na zdrowe starzenie się i życia, nie może być osiągnięty przez leczenie poszczególnych chorób,"mówi Simard, który stwierdza, że nowe cząsteczki te będą wkrótce dostępne w komercyjnych produktów.

"Wyniki te również zapewnić wgląd w mechanizmy, poprzez które chemicznych pochodzących z niektórych roślin może spowolnić starzenie biologiczne," mówi Titorenko.

Jedną z tych grup cząsteczek jest najsilniejszym przedłużające trwałość interwencji farmakologicznej jeszcze opisane w literaturze naukowej: konkretne ekstrakt z kory wierzby.

Kora wierzby był powszechnie stosowany w czasie Hipokrates, kiedy ludzie zostali powiadomieni do gryzienia go do łagodzenia bólu i gorączki. Badania wykazały, że zwiększa średnia i maksymalna żywotność chronologicznym drożdży przez procent 475 i 369 procent, odpowiednio. Jest to dużo większy wpływ niż Rapamycyna i metforminy, dwa najlepsze leki znane ich działanie anty-aging.

"Tych sześciu ekstraktów zostały uznane jako nietoksyczne przez Health Canada, a już wystawy uznane korzyści zdrowotnych u ludzi," mówi Simard.

"Ale najpierw należy zrobić więcej badań. Thats dlaczego Idunn technologii jest kolaborując rezygnować cztery inne uniwersytety dla sześciu badań programy, wyjść poza drożdży i posługiwanie się zwierzęcego modelu starzenia, jak również raka dwa modele. "

Badania, "Odkrycie ekstraktów roślinnych, które znacznie opóźnić chronologicznym starzenia się drożdże i mają różny wpływ na długowieczność Definiowanie procesów komórkowych" zostały niedawno opublikowane w czasopiśmie Oncotarget.