Herbata rumianek reguluje poziom cukru we krwi, zapobiega i zarządza cukrzycy

Rumianku reguluje poziom cukru we krwi, zapobiega i zarządza Cukrzyca


Znaczenie regulację cukru we krwi jest jasne: stabilizujące poziom cukru we krwi można uniknąć wielu problemów zdrowotnych, jeden z najbardziej oczywistą jest cukrzyca, który jest często wynikiem wielu lat niestabilny poziom cukru we krwi. Na szczęście, dla większości z nas jest w naszej mocy, aby przejąć kontrolę nad naszym poziom cukru we krwi przez pozostałych aktywnych i Dokonywanie prawa żywnościowego choicesà ˘ â'¬ "i również przez picie rumianku.

Rumianku ma długo był ceniony za jego zdolność do spokój i relaks, co sprzyja herbaty dla przed snem, ale teraz ostatnie badania w Journal of Agricultural and Food Chemistry pokazuje rumianek może służyć innym celu: regulację cukru we krwi.

O University Toyama w Japonii i w Instytucie użytków zielonych i badań środowiskowych w Wielkiej Brytanii, naukowcy badali wpływ herbaty z rumianku na szczurów z cukrzycą. Były połowy szczurów po podaniu dawki ekstrakt z rumianku na trzy tygodnie. Kolejny zestaw u szczurów z cukrzycą dano normalnej diety nie dodatkowo rumianek.

Badaniu obserwowano, że rumianek był podawany szczurom, w mniejszym ilość glukozy został przekształcony w sorbitol (alkohol cukrowy). Nadmiaru sorbitolu może spowodować uszkodzenie nerek, oczu i komórek nerwowych. Enzymy, które są przede wszystkim odpowiedzialne za tego rodzaju szkody u chorych na cukrzycę również były hamowane u szczurów rumianek. Szczury, które były karmione wyciąg z rumianku wykazało również ogólny spadek krwi, glukozy, w porównaniu do innych szczurów.

Autorzy badania stwierdził istnieje wyraźny związek między dzienne spożycie rumianek herbaty i zapobiegania progresji cukrzyca i hiperglikemia. Jak zwykle są tacy, którzy mówią więcej badania trzeba zrobić, aby określić, jak skuteczne leczenie może być, ale do każdego, kto szuka w naturalny sposób regulować poziom cukru we krwi, wyniki tego badania są więcej niż wystarczająco zachętę do rozpoczęcia picia herbaty.

Korzyści rumianku herbaty nie są tylko dla osób z cukrzycą. Dla diabetyków, stabilizujące poziom cukru we krwi ma kluczowe znaczenie dla dobrego zdrowia, ale prawda jest nawet u osób bez cukrzycy mogą korzystać z utrzymanie normalnej krwi cukier poziomów. Wahania cukru we krwi są skojarzone z zmęczenie, cravings cukru i oporności na insulinę, wśród innych objawów. Podejmowanie środków w celu regulować poziom cukru we krwi może rzeczywiście zapobiec wystąpieniu cukrzycy u osób zdrowych, a także pomoże Ci czuć się bardziej energiczny i utrzymać zdrową wagę.

Oczywiście, jeśli bierzesz pod uwagę picie rumianku wyłącznie do regulacji krwi cukru, należy pamiętać, jest to zdrowy dodatek do tego naturallly ogólny styl życia przyczynia się do zdrowego cukru we krwi. Inne kroki, które powinny zostać uwzględnione w tym styl życia są regularne ćwiczenia, jedząc zbilansowane posiłki, unikanie żywności rafinowanej i dostawanie dużo snu.