Filiżankę herbaty ziołowe mogą pomóc w walce z rakiem piersi

Filiżankę herbaty ziołowe mogą pomóc w walce z rakiem piersi

Tradycyjnej herbaty ziołowe mogą stanowić klucz do walki z rakiem piersi, twierdzą naukowcy.

Ekstrakty z roślin, znany jako Dziewicy płaszcz, który jest używany jako lecznicze herbaty w niektórych krajach, może zabić komórki nowotworowe w probówce.

Herbata na bazie roślin jest już pijany przez kobiety w Pakistanie obszarów wiejskich, którzy mają raka piersi, ale do tej pory jego stosowanie w leczeniu została uznana za folklor.

Badania przeprowadzone przez naukowców na Uniwersytecie Aston, Birmingham i Russells sali szpitala, Dudley, sugeruje, że zawiera on silnych leków przeciwnowotworowych, które działają pojedynczo lub w połączeniu z proliferacji komórek raka.

Badania laboratoryjne wykazały, aresztowany wzrost komórek w ciągu pięciu godzin od aplikacji i spowodował ich śmierć w ciągu 24 godzin.

Roślina, która ma cretica Fagonia nazwa botaniczna, znajduje się w regionach suchych, pustynia, Pakistanu, Indii, Afryki i Europy.

Profesor Helen Griffiths i profesor Amtul R Carmichael, który stał na czele badań, znaleziono ziołowe herbaty wykonane z ekstraktu rośliny niszczy komórki nowotworowe, ale w przeciwieństwie do konwencjonalnych chemioterapia, leczenie nie uszkadzają komórki normalne piersi, zmniejszając skutki uboczne.

Raporty z raka piersi sugerują chorych w Pakistanie, ekstrakt roślinny nie powoduje wyzwolenia wszelkie poważne skutki uboczne, takie jak wypadanie włosów, spadek w morfologii krwi lub biegunka.

Wyniki badań, opublikowane w czasopiśmie science PloS One, znalezione, ekstrakt roślinny miał nowy mechanizm, który może usunie wady komórek DNA, który normalnie by oprzeć wzrost guza.

Zaburzenia odpowiedzi DNA pozwala nie tylko rak się rozwijać, ale również hamuje sposób prace chemioterapii, co zmniejsza jego skuteczność.

Carmichael profesor powiedział mały Szpital 100 mil na północ od Lahore w Pakistanie zaczął używać ziołowe herbaty 40 lat temu w leczeniu chorych na raka piersi.


Ona powiedziała: "wydaje się, aby utrzymać je w remisji, chociaż na tym etapie nie możemy używać jako lekarstwo słowem.

'Jednak żyją przez długi czas bez utraty włosów lub wprowadzenie na dużą ilość masy lub występują inne toksyczne skutki uboczne związane z chemioterapią, więc jesteśmy pewni tego ekstraktu ma coś do przyczynić się.'

Powiedziała, że rygorystyczne testy byłyby potrzebne w opracowywaniu leków w oparciu o wyciąg.

Obecnie herbata ziołowa jest używany w leczeniu Azjatów, ale mogą istnieć różne efekty w pacjentów rasy kaukaskiej, dodała.

Griffiths profesor powiedział, potrzeba więcej badań, by określenie roli ekstraktu w leczeniu raka, i teraz musi wykazać, że ten wyciąg jest równie skuteczny w zabijaniu komórek nowotworowych w organizmie, jak to w laboratorium.

Powiedziała, że następne kroki są do określenia, który element rośliny jest odpowiedzialny za zabicie komórek raka w celu ostatecznie z prób z chorych na raka.

Dr Caitlin Palframan, Menedżer zasad o raka piersi przełom, powiedział: ' niektóre z najważniejszych leków raka walki są pierwotnie pochodzące z roślin.

' Jak to badanie jest bardzo jak najwcześniejszym etapie, nie wiemy, od dłuższego czasu czy leki pochodzące z tej rośliny będą skuteczne w leczeniu raka piersi, ale Cieszymy się widząc żadnych postępów.

"Chcielibyśmy poinformować kobiet z rakiem piersi, którzy rozważają za pomocą ziołowych do omówienia tego z lekarzem najpierw jak niektórzy mogą zakłócać toku leczenia."

Emma Pennery, dyrektor Breast Cancer Care, powiedział: "dużo więcej badań, trzeba będzie opierać się na tej małej skali laboratoryjnej do tej pory."