Co to jest genisteina?

Co to jest genisteina?


Genisteina jest polifenoli, które znajduje się w soi i innych roślin, takich jak red clover i kudzu. Jest to rodzaj flawonoidów, znany jako izoflawonów. Genisteina często znajduje się z daidzeina izoflawonów, i razem są one uważane za izoflawony sojowe. Związki te zostały szeroko zbadane na ich oddziaływanie na zdrowie ludzkie. Są one związane z redukcją na raka w badaniach populacji, które bada diety i stawki choroby.

Zarówno tych cząsteczek są zdolne do wiązania się z receptorami estrogenów zwierząt i ludzi. W związku z tym są one znane jako fitoestrogeny. Receptory stymulować aktywność komórkową, gdy specjalistyczna mieszanka łączy się z nimi. Genisteina wiąże się z receptorami estrogenów i stymuluje ich aktywności, ale nie tak efektywnie jak ludzkiego estrogenu. W związku z tym można częściowo blokują działanie estrogenów. To może stanowić działanie ochronne wobec nowotworów, które mają hormony zaangażowanych w ich rozwoju, takich jak rak prostaty i piersi.


W Azji spożycie soi jest znacznie wyższy niż na zachodzie i ewentualnie do 20 razy wyższe. Produkty sojowe — takich jak mąka, mleko, tofu i soja, sami — są chętnie spożywane. Badania badania diety populacji ludzi i ich cena choroby wykazały, że Japończycy mają znacznie niższe stawki raka prostaty niż mężczyźni American. Również Azjatyckie kobiety mają niższe stawki raka piersi niż zachodnich kobiet. Różnice te zostały hipotezę, ze względu na różnice wysokości soi w diecie.


Wykazano, że genisteina spowalnia rozwój różnych komórek nowotworowych w badaniach laboratoryjnych. Posiada kilka różnych właściwości biochemiczne, poza pełnieniem fitoestrogenów, które może skutkować te efekty na komórki nowotworowe. Jego działanie antyrakowe jest tyle znaczące, że znajduje się w słowniku narkotyków National Cancer Institute. Czas jego stosowanie w leczeniu jest ważne, jednak, ponieważ niektóre badania wykazały, że genisteina do zwiększenia rozprzestrzeniania się raka piersi istniejących. Leczenia pacjentów ze związkiem który blokuje estrogen można złagodzić ten efekt.


Ten izoflawonów również wydaje się mieć efekty przed utratą kości, który występuje po menopauzie rozpoczęła, i spadek poziomu estrogenów u kobiet. To może być przyczyną osteoporozy i poważnie być wyniszczające. Leczenia estrogenami używany do być powszechne u kobiet po menopauzie, aby uniknąć tych efektów, ale badania wykazały, że niebezpieczne skutki uboczne. Leczenie produktem genisteina stwierdzono zwiększenie gęstości kości u kobiet, którzy wzięli go jako suplement diety.


Genisteina jest również silnym antyoksydantem. To działanie można chronią DNA przed uszkodzeniem oksydacyjnym i zapobiec mutacje z występujących. To również utrzymać poziom cholesterolu z utleniające i przyczyniając się do ryzyka zawału serca. Hipotezę, że ten izoflawonów ochrony przeciwko atakom serca.


Mogą to być działania niepożądane ze biorąc tego związku jako suplement diety, jednak. Może to powodować problemy żołądkowo-jelitowe. Istnieje kilka badań, które sugerują, że może to osłabić układ odpornościowy. Miroestrol nie wydaje się mieć te skutki uboczne. To może być mądry, aby spróbować i dostać korzyści izoflawony sojowe wyłącznie przez jedzenie więcej soi, a nie biorąc suplementy diety genisteina.